Businesswoman & Life
Data wydania: 2021-09-01 | Numer: 61
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
75.00 zł
z VAT 8%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
Za nami styczeń: opadł już deszcz sylwestrowego konfetti, a życie zweryfikowało ambitne, czynione niekiedy na wyrost, noworoczne zamierzenia… Za nami również szereg długich i niełatwych miesięcy, okres, które przyniósł poważne wyzwania w życiu zawodowym i pozazawodowym, a obie te sfery dziwnie ze sobą posplatał. Znakomita większość firm i zarządzających nimi przedsiębiorców wyszła z czasu tej próby obronną ręką. Inne, choć trochę poobijane, to zgodnie ze starym porzekadłem – wzmocnione. O swoich sposobach i patentach na przetrwanie kryzysów, a także pozytywnych lekcjach, jakie można z nich wyciągnąć, opowiadają bohaterki niniejszego wydania.
W ramach naszych „lekcji sukcesu” prezentujemy w tym numerze kolejny krzepiący przykład człowieka, który kilka centów w kieszeni zamienił na miliardy dolarów na kontach. Warren Buffett osiągnął swój niebotyczny majątek, opierając się jedynie na swojej ciężkiej pracy, oszczędności i umiejętnemu inwestowaniu.
Schyłek zimy i… schyłek pandemii to doskonały moment, żeby zaczerpnąć w płuca nowego oddechu, zweryfikować pewne z dawna przyjęte założenia, spojrzeć na siebie z nowej perspektywy. Do takiego twórczego i krytycznego namysłu zachęca bohaterka wywiadu okładkowego – Natalia Muturi. Pani prezes Mzuri Investments przekonuje, że o własne bezpieczeństwo finansowe każda z kobiet powinna zadbać sama i to jak najszybciej się da, podejmując nawet w bardzo młodym wieku inwestycje, które pozwolą cieszyć się wolnością finansową, a w dalszej perspektywie – spokojną emeryturą. Jak jednak znaleźć balans pomiędzy zapobiegliwością a finansową brawurą? Jak mądrze – i w co ? – inwestować oraz jak podejmować strategiczne życiowe decyzje? Wspomniany już Warren Buffett twierdzi, że najlepszą inwestycją jest inwestowanie w siebie. „Rób wszystko to, co rozwija twoje talenty. To jest coś, czego nikt nie może ani opodatkować, ani ci odebrać” – przekonuje. Niby oczywiste, ale kiedy mówi to amerykański rekin biznesu, ta prosta rada nabiera wyjątkowego znaczenia.

„Magazyn Businesswoman & life” jest przewodnikiem kobiet w świecie biznesu. To zaufane źródło informacji, trendów, opinii i wydarzeń. Pomaga kobietom w realizowaniu pasji, w zdobywaniu niezależności finansowej oraz w spełnianiu własnych marzeń.

Businesswoman & life to coś więcej niż magazyn. To społeczność kobiet przedsiębiorczych, które nawzajem się inspirują, motywują, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Naszym celem jest służenie jako społecznościowy magazyn, łączący przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Zgodnie z Kim Kiyosaki, autorką książki „Bogata Kobieta” wierzymy, że świat będzie lepszy, jeżeli będzie w nim coraz więcej bogatych kobiet.

Czytelniczki magazynu Businesswoman & Life to kobiety biznesu, właścicielki firm, kobiety zasiadające na wysokich stanowiskach w korporacjach.
ROZWIŃ OPIS

Poprzednie wydania

Numery archiwalne
Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły