Samochody Specjalne
Data wydania: 2023-05-18 | Numer: 4
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
100.00 zł
z VAT 8%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
"Samochody Specjalne" to ogólnopolski miesięcznik prezentujący problematykę pojazdów użytkowych, przedstawiający sytuację oraz kierunki rozwoju krajowego i europejskiego rynku. Jest również źródłem wiedzy o targach motoryzacyjnych i imprezach branżowych. Autorzy artykułów najwięcej miejsca poświęcają technologiom i technice stosowanej w pojazdach, ogumieniu, środkom smarnym, problemom eksploatacji, ale też infrastrukturze, ekonomii transportu, historii pojazdów i firm kluczowych dla branży. "Samochody Specjalne" są wydawane od 1997 r. Wśród prenumeratorów przeważają właściciele i kadra kierownicza firm motoryzacyjnych, jest też wiele bibliotek, placówek oświatowo-pedagogicznych i naukowo-badawczych.

W numerze 3/2020 m.in.:
Transport, Technika
Wybór odpowiedniej wywrotki jest zadaniem znacznie trudniejszym, niż mogłoby się wydawać. Dlatego też w bieżącym numerze przyglądamy się niektórym aspektom, które należy wziąć pod uwagę, wybierając pojazd samowyładowczy.
Oprócz tego w wydaniu marcowym piszemy o transporcie sprzętu budowlanego, który ze względu na swoje gabaryty często kwalifikuje się jako przewóz ładunków nienormatywnych. W wielu przypadkach można tego uniknąć, odpowiednio przygotowując maszyny do relokacji.
Pozostając w szerokorozumianej tematyce transportowej w aktualnym numerze piszemy również o silosach podnoszonych, a także hakowcach, które dzięki możliwościom upuszczania i załadunku wszystkich rozmiarów i typów kontenerów charakteryzują się bardzo dużą przewagą operacyjną.
Na deser artykuł „Simply My Truck”, czyli po prostu moja ciężarówka. Takie było hasło przewodnie światowej premiery nowej generacji ciężarówek MAN. W numerze przekazujemy pierwsze wrażenia z tego wydarzenia. Zapewniamy, że z nowymi ciężarówkami MAN spotkamy się jeszcze nie raz…

Biznes
W dziale Biznes piszemy o usłudze bieżnikowania. Jest to proces, dzięki któremu floty mogą m.in. obniżyć TCO (całkowity koszt własności i użytkowania pojazdu), a także zredukować ślad węglowy, przyczyniając się do ochrony środowiska. Oprócz tego prezentujemy także garść podsumowań – informacje na temat wyników sprzedaży w 2019 r. podały firmy Solaris Bus & Coach oraz MAN Truck & Bus Polska.
W marcowych „Samochodach Specjalnych” przeczytać również można o układach wywrotku, szerokiej ofercie wywrotek Wielton, pojazdach DAF dla budownictwa, nowatorskim systemie odbioru odpadów Presko, a także powłokach lakierniczych stosowanych w branży pojazdów użytkowych.

tagi: Oficyna Wydawnicza MAZUR, samochody ciężarowe, transport, TIR, motoryzacja,
ROZWIŃ OPIS

Poprzednie wydania

Numery archiwalne
Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły