Matematyka - Podręcznik dla liceum i technikum Klasa 3
Data wydania: 2010-01-01 | Numer: 1
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
28,90 zł
z VAT 23%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
Podręcznik jest najnowszym elementem cyklu Poznać, zrozumieć. Cechuje go jasna prezentacja treści, rozwiązania wielu zadań i przyjazny układ graficzny.

Podręcznik składa się z 3 rozdziałów. Pierwszy obejmuje stereometrię, a drugi – elementy statystyki opisowej, teorię prawdopodobieństwa i kombinatorykę. Ostatni z nich stanowi powtórzenie i utrwalenie wiadomości – niezbędne przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z matematyki. Zawiera serie zadań powtórzeniowych, które treścią obejmują wszystkie zagadnienia ze Standardów wymagań maturalnych. Dodatkowo przypomniano tu poznane definicje, twierdzenia i użyteczne informacje.

W podręczniku, podobnie jak w podręcznikach dla klas 1 i 2, znajdują się zadania ćwiczące i sprawdzające w bloku: A gdyby sprawdzian był teraz?, a na zakończenie rozdziałów zestawy zadań maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym w dziale: A gdyby matura była teraz? Na końcu podręcznika znajduje się Bank zadań, a w nim ponad 200 dodatkowych zadań. Wszystkich zadań w podręczniku jest ponad 1100. Do większości z nich podano odpowiedzi.

Numer ewidencyjny MEN: 23/3/10/S
ROZWIŃ OPIS

Proponowane prenumeraty

Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły