Czas Wina
Data wydania: 2019-11-01 | Numer: 9
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
135.00 zł
z VAT 8%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
„Czas Wina” to największy magazyn winiarski w Polsce. Istnieje od 2001 roku, wydawany jest przez Wydawnictwo Czas Wina. Dociera do czytelników w Polsce i na całym świecie. Tytuł ten – znany wcześniej pod nazwą „Kurier Winiarski” – jest dwumiesięcznikiem. W magazynie wiele miejsca poświęca się nie tylko winom, lecz również szlachetnym alkoholom, kuchni i kulinariom oraz turystyce winiarskiej.
Czytelnikami są osoby, które lubią wino, szczególnie się nim interesują i chcą poszerzyć swoją wiedzę o nim. To nie tylko znawcy i koneserzy, ale także ci, którzy dopiero zaczynają poznawać wino i jego fantastyczny świat. W każdym wydaniu, oprócz prezentacji regionów winiarskich, które odwiedzili nasi dziennikarze, przedstawiamy także wiele propozycji kulinarnych i porad sommelierskich. Staramy się również poruszać tematy dotyczące pogłębionej wiedzy enologicznej.
Niektóre stałe rubryki „Czasu Wina”:
* Regiony winiarskie, najważniejsze obszary uprawy winnej latorośli na świecie i wytwarzane tam wina,
* Sławni ludzie związani z winem oraz najlepsze i najciekawsze wina świata,
* Kulinaria, wyzwania doboru wina do rozmaitych potraw, pomysły na dania wykwintne i proste w wykonaniu,
* Kultura wokół kieliszka, interesujące filmy, książki, postacie ze świata kultury związane z winem,
* Bedeker Klubowy (mały przewodnik winiarsko-kulinarny po restauracjach różnych miast Polski i świata),
* Spirit Corner, gdzie przybliżamy mocniejsze trunki.
Długoletnim redaktorem naczelnym magazynu, a obecnie senior editorem jest Wjciech Gogoliński, założyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uznany na międzynarodowym forum znawca win i autor wielu publikacji poświęconych winom i szlachetnym alkoholom.
Współpracuje z nami Jancis Robinson, jeden z największych autorytetów winiarskich na świecie, autorka wielu książek, w tym monumentalnego „The Oxford Companion to Wine” – biblii wszystkich winomanów. Swoje felietony publikują na naszych łamach również inne znane postacie winiarskiego świata: Eric Boschman, Hugh Johnson, Szymon St. Kamiński, Piotr Adamczewski i wielu innych.
Zapraszamy do lektury!
ROZWIŃ OPIS

Poprzednie wydania

Numery archiwalne
Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły