Książki. Magazyn do czytania - Wydanie Specjalne
Data wydania: 2017-06-20 | Numer: 2
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
8.99 zł
z VAT 8%
INFO BOX Kupując otrzymasz możliwość czytania wydań w aplikacji mobilnej eGazety dla systemu Android/iOS oraz desktop dla systemu Windows/OS X
Największe w Polsce pismo o literaturze ponownie przygotowało specjalny numer na lato.
Tylko w nim znajdziecie premierowy fragment najnowszej powieści Szczepana Twardocha "Król".
A ponieważ wiemy, że każdy szanujący się czytelnik tuż przed zapięciem ostatniej walizki długo się waha, którą ostatecznie głośną nowość zabrać na tę plażę, proponujemy zestaw, który pomoże uniknąć rozczarowania, czyli arcydzieła zamiast bestsellerów.
Ale o bestsellerach też będzie: z okazji premiery znakomitej powieści Stephena Kinga Łukasz Orbitowski prezentuje dzieła wszystkie mistrza horrorów, a Wojciech Orliński zastanawia się nad nagłym optymistycznym zwrotem w jego twórczości.
Nurt "wakacyjny" w numerze to m.in. 10 wypadów po piękno rekomendowane przez Marię Poprzęcka, która wybrała arcydzieła malarstwa rozrzucone po mniej popularnych europejskich muzeach i kościołach, przewodnik Marcina Sendeckiego po domach pisarzy (Hemingway, Pasternak, Neruda), a także mniej dosłowny przewodnik Wojciecha Nowickiego po najlepszych drinkach związanych z wielką literaturą.
Reporterzy Tomasz Kwaśniewski i Małgorzata I. Niemczyńska sprawdzają, jak żyje się pod jednym dachem z pisarzem/pisarką.
W przeddzień premiery filmu Spielberga "Bardzo Fajny Olbrzym" według książki Roalda Dahla Magdalena Kicińska portretuje tego największego ekscentryka spośród autorów książek dla dzieci, ale też scenarzysty serii o Jamesie Bondzie.
Mamy wywiad z Elizabeth Strout, która za „Olive Kitteridge” dostała Pulitzera, a jej „Mam na imię Lucy” to jedna z najciekawszych amerykańskich powieści ostatnich lat, a w Kwestionariuszu "Książek" - rozmowę Donaty Subbotko z malarzem Wilhelmem Sasnalem.
Piszą dla nas m.in.: Marek Bieńczyk, Janusz Rudnicki, Joanna Olech.

tagi: bestsellery, ulubione książki, najlepsze książki, kryminały, nowości na rynku, Wydawnictwo Agora , najlepsi autorzy, premiery, co czytacie, literatura, co polecacie, powieści,
ROZWIŃ OPIS

Poprzednie wydania

Numery archiwalne
Pobierz aplikację
eGazety

Szczegóły